comment Add Comment
E publikuar më I përditësuar i fundit

Zyrtare: Arsenali kompleton transferimin e Oleksandr Zinchenkos

Oleksandr Zinchenko më në fund ka kompletuar transferimin te skuadra londineze Arsenal.

Mbrojtësi i majtë ukrainas është larguar nga Manchester City pas gjashtë viteve qëndrim në Etihad Stadium.

Londinezët paguan 35 milionë euro për transferimin e ukrainasit, si dhe tre milionë euro të tjera në formë bonusesh.

25-vjeçari ka nënshkruar një kontratë afatgjate me Topçinjtë deri në verën e vitit 2027.

Zinchenko tanimë është prezantuar tek Topçinjtë dhe është bashkuar me ekipin në fazën përgatitore në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

“Jemi shumë të lumtur që Zinchenko na është bashkuar. Ai është një lojtar që unë personalisht e njoh shumë mirë dhe vazhdova ta ndjek edhe pas kohës sime te Manchester City”.

“Alex është një lojtar me cilësi të mëdha që do të na japë shumë opsione dhe shkathtësi”, tha Arteta

Zinchenko bëhet nënshkrimi i pestë i Arsenalit këtë verë, pasi më herët londinezëve iu bashkuan edhe Gabriel Jesus, Marquinhos, Matt Turner dhe Fabio Vieira. /Telegrafi/

The post Zyrtare: Arsenali kompleton transferimin e Oleksandr Zinchenkos appeared first on Telegrafi.


Burimi: telegrafi.com