comment Add Comment
E publikuar më I përditësuar i fundit

Zvicra mblidhet për stërvitjen e parë, Xhaka dhe Shaqiri plot stil

Përfaqësuesja e Zvicrës është mbledhur për stërvitjen e parë grupore e vlefshme për Kampionatin Botëror që do të mbahet në Rusi këtë vit.

Edhe pse trajneri është Vladimir Petkovic ende nuk e ka publikuar listën përfundimtare,  ai mblodh disa nga lojtarët më të mirë në dispozicion.

Stërvitja u mbajt në Feusisberg, një vend i bukur malor në Zvicër.

Në stërvitje u panë edhe shqiptarët Admir Mehmedi, Blerim Xhemaili, Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri.

Të këtë dy të fundi ra në sy edhe stili i bukur i veshjes, disponimi për të filluar stërvitjen, por edhe makinat e bukura.

Si ylli i Arsenalit dhe ai i Stoke Cityt prite të jenë lojtarët më të mirë të Zvicra në Rusi, por ata nuk do ta kenë aspak lehtë.

Kjo pasi do të përballen në fazën e grupeve me Brazilin, Serbinë dhe Kosta Rikën, ndërsa më poshtë keni disa foto në formë galerie. /Telegrafi/

First training day! . . #hoppschwiiz #hopsuisse #forzasvizzera #hopsvizra🇨🇭⚽🤗

A post shared by Swiss National Football Teams (@nationalteams_sfvasf) on May 22, 2018 at 1:40pm PDT

The post Zvicra mblidhet për stërvitjen e parë, Xhaka dhe Shaqiri plot stil appeared first on Telegrafi.


Burimi: telegrafi.com