Zjarr në Korfuz, digjen plotësisht katër skafe

Katër varka me vela janë përfshirë nga flakët në portin e Gouvias në Korfuz, ku në rrethana ende të paqarta një mjet lundrues që ishte ankoruar shpërtheu në flakë rreth orës 16:00 këtë të mërkurë.

Një forcë e madhe e zjarrfikësve ka shkuar në zonë për makina të shuar flakët. Porti në fjalë, është një nga më të rëndësishmit në Greqi, pasi ka një kapacitet prej 960 varkash.

Sipas informacioneve të deritashme, katër skafet që u ankoruan dhe morën flakë janë shkatërruar plotësisht, ndërsa të paktën 15 varka që ndodheshin në marinë u larguan nga pronarët e tyre./tch/

The post Zjarr në Korfuz, digjen plotësisht katër skafe appeared first on Telegrafi.


Burimi: telegrafi.com