comment Add Comment
E publikuar më I përditësuar i fundit

Vetëvendosje mohon akuzat e PDK-së për tregtim votash me Listën Serbe

Kandidati i Vetëvendosjes për Mitrovicën e Veriut, Erden Atiq, i ka quajtur shpifje akuzat e kundër kandidates së tij nga PDK-ja, Gonxhe Çaushit, e cila tha se partia e tij ka tregtuar vota bashkë me Listën Serbe.

“Akuzat e PDK-së janë qesharake, nuk ka asgjë të vërtetë. Këto janë fabrikime të tyre”.

“Nuk ka shansa që ne të kemi bashkëpunuar me Listën Serbe për të tregtuar vota. Gjasa është zero për qind, këto janë vetëm rrena. Kjo është shpifja më e ulët që është bërë”.


PDK shpreh shqetësim për votimet në veri - VV dhe Lista Serbe po tregtojnë votaPDK shpreh shqetësim për votimet në veri – VV dhe Lista Serbe po tregtojnë vota

Atiq tha se procesi zgjedhor ka shkuar mirë dhe nuk ka pasur ndonjë problem, njofton klankosova.

“Sipas informatave që i kemi nuk ka pasur parregullsi. Por në disa vendvotime që kanë votuar me dokumente të Serbisë, por pas orës 12:00 është marrë një vendim ad hoc dhe është ndaluar votimi përmes tyre”.

The post Vetëvendosje mohon akuzat e PDK-së për tregtim votash me Listën Serbe appeared first on Telegrafi.


Burimi: telegrafi.com