comment Add Comment
E publikuar më I përditësuar i fundit

Valencia – Barcelona, formacionet zyrtare të derbit të javës në La Liga

Valencia dhe Barcelona kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në La Liga.

Blaugranët janë mysafirë të Valencias në ndeshjen derbi të javës së tetë në kampionatin spanjoll.

Skuadra e Ernesto Valverdes vjen në këtë ndeshje nga një seri prej tri ndeshjeve pa fitore dhe shpreson t’i marrë tri pikët në këtë udhëtim.

Në anën tjetër, vendasit e Valencias kanë filluar t’i kthehen formës pozitive dhe duan të vazhdojnë edhe ndaj Barcelonës.

Trajnerët e të dyja skuadrave kanë vendosur të startojnë me formacionet më të mira të mundshme.

ValenciaNeto; Piccini, Garay, Paulista, Gaya; Soler, Parejo, Kondogbia, Guedes; Batshuayi, Gameiro; 

BarcelonaTer-Stegen; Semedo, Pique, Vermaelen, Alba; Rakitic, Busquets, Arthur; Coutinho, Messi, Suarez. 

/Telegrafi/

The post Valencia – Barcelona, formacionet zyrtare të derbit të javës në La Liga appeared first on Telegrafi.


Burimi: telegrafi.com