comment Add Comment
E publikuar më I përditësuar i fundit

United i ndan pikët me West Hamin në ndeshjen e parafundit të sezonit

Manchester United nuk ka arritur të përmirësojë gabimin nga ndeshja ndaj Brightonit dhe ka barazuar në udhëtim te Ëest Hami pa gola.

Pjesa e parë kaloi me dominim të madh nga United, që pati edhe rastet më të mira.

Scott McTominay ka pasur një mundësi që e ka lëshuar pas 21 minutash lojë, kurse vetëm një minut më vonë ishte Lingard që me një solo tentim nuk arriti të shënonte për golin e epërsisë.

United vazhdoi ofensivën me Sanchezin e më pas edhe me Shaë, por nuk gjeti golin.

Foto: Getty Images

Pa gola pasoi edhe pjesa e dytë, ku Alexis Sanchez nuk arriti të thyejë mbrojtjen përkundër tentimeve të tij të shumta për ta bërë këtë.

Kështu, me rezultat 0-0 përfundoi edhe sfida e zhvilluar në Londër.

Me këtë barazim United nuk rrezikon asgjë dhe ka të sigurtë vendin e dytë me 78 pikë, kurse Tottenhami ka 74 pikë në vendin e fundit me një ndeshje të mbetur në sezon.

United mbyll sezonin në shtëpi ndaj Ëatfordit këtë fundjavë. /Telegrafi/

The post United i ndan pikët me West Hamin në ndeshjen e parafundit të sezonit appeared first on Telegrafi.


Burimi: telegrafi.com