Turisti kosovar humb jetën në Velipojë

Një turist i moshuar humbi jetën sot në mesditë, në plazhin e Velipojës.

Jusuf Kryeziu, 84-vjeç, i cili ishte pushues nga Kosova, ka ndërruar jetë, për shkak të infarktit, raporton Top Channel.

Që prej fillimit të verës, disa të moshuar kanë humbur jetën në rrethana të ngjashme në plazhet e Shqipërisë.

Sipas mjekëve, temperaturat e larta zgjerojnë enët e gjakut dhe duke qenë se zemra nuk ushqen organet e tjera, por edhe veten, sforcohet duke çuar në infarkte./Telegrafi/

The post Turisti kosovar humb jetën në Velipojë appeared first on Telegrafi.


Burimi: telegrafi.com