Tri ditë nga zhdukja e policëve në lumin Lepenc, asgjë e re për fatin e tyre

Po bëhen tri ditë që kur dy pjesëtarë të Policisë së Kosovës janë zhdukur, pas një vetëaksidenti në rrugën Kaçanik-Hani i Elezit ku përfunduan në një humnerë mbi 100 metërshe.

Kërkimet për gjetjen e trupave të tyre do të vazhdojnë edhe sot, ndërkaq deri më tani nuk ka asnjë informacion të ri rreth këtij rasti.

Kështu ka thënë për Telegrafin, zëdhënësi i policisë për rajonin e Ferizajt, Agim Gashi.

“Deri më tani nuk ka asnjë informacion të ri rreth policëve të zhdukur. Kërkimet do të vazhdojnë edhe sot, ato do të nisin në orën 09:00 dhe do të vazhdojnë gjatë tërë ditës”, ka thënë Gashi.

Kujtojmë se deri më tani nga lumi Lepenc është nxjerr vetura në të cilën gjendeshin dy policët.

Në ndihmë për kërkimin e dy policëve, përveç Policisë së Kosovës, Zjarrfikësve dhe FSK-së, është angazhuar edhe KFOR-i. /Telegrafi/

The post Tri ditë nga zhdukja e policëve në lumin Lepenc, asgjë e re për fatin e tyre appeared first on Telegrafi.


Burimi: telegrafi.com