Theresa May viziton Shkupin, pas disa ditësh

Theresa May, Kryeministresha britanike do ta vizitojë Shkupin më 18 maj, menjëherë pas takimit të Sofjes.

Pritet që shtetarja britanike ta vizitojë Shkupin, pas përfundimit të takimit Zaev-Tsipras.

Në Maqedoni, May do të realizojë takime me kreun shtetëror-politik.

Kjo është një vizitë mjaft e rëndësishme dhe një niveli kaq të lartë britanik në Shkup./Telegrafi/

The post Theresa May viziton Shkupin, pas disa ditësh appeared first on Telegrafi.


Burimi: telegrafi.com