comment Add Comment
E publikuar më I përditësuar i fundit

Thaçi takohet me Mogherinin

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është takuar me Përfaqësuesen e Lartë të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini.

Takimi i nisur tash, është i pari për ditën e sotme në kuadër të dialogut Kosovë – Serbi.

Pas këtij takimi pritet që Mogherini të takohet me presidentin serb Aleksandar Vuçiq dhe më pas pritet të ketë një takim trepalësh.


Thaçi në Bruksel: Do të jetë e vështirë, por do të bëj përpjekje maksimale për arritjen e një marrëveshje (Video)Thaçi në Bruksel: Do të jetë e vështirë, por do të bëj përpjekje maksimale për arritjen e një marrëveshje (Video)

Më herët, para gazetarëve Thaçi ka thënë se në takimin e së enjtes me presidentin serb Aleksandar Vuçiq do të bëjë përpjekje maksimale që të përafrojë qëndrimet me Serbinë për arritjen e një marrëveshjeje përfundimtare, ligjërisht obliguese.

Ai më tutje ka thënë se nuk do të jetë e lehtë rruga deri të arritja e marrëveshjes, duke theksuar se kjo është mundësia më e mirë për të ecur drejt rrugës euroatlantike./Telegrafi.

The post Thaçi takohet me Mogherinin appeared first on Telegrafi.


Burimi: telegrafi.com