comment Add Comment
E publikuar më I përditësuar i fundit

Tërmeti i fundit, reagon sizmiologu: Është post lëkundje e tërmetit të 26 nëntorit, s’ka vend për panik

Pas tërmetit të ri që ka goditur Shqipërinë rreth orës 17:00 ka folur sizmologu Rexhep Koçi. Në një lidhje telefonike me “News24”, sizmologu tha se tërmeti ka qenë me magnitudë 4.3 i shkallës rihter, ndërsa ftoi qytetarët që mos të krijojnë panik pasi këto lëkundje janë tërësisht normale.

“Pas tërmetit të pak minutave më parë, i cili shkaktoi sërish frikë tek qytetarët, ka folur sizmologu Rexhep Koçi. Në një lidhje telefonike me “News24”, sizmologu tha se tërmeti ka qenë me magnitudë 4.3 i shkallës rihter, ndërsa ftoi qytetarët që mos të krijojnë panik pasi këto lëkundje janë tërësisht normale”, ka thënë ai.


Sërish lëkundje tërmeti në TiranëSërish lëkundje tërmeti në Tiranë

Ndryshe, nga tërmetet e fuqishme që kanë ndodhur në Shqipëri më 26 nëntor, kanë humbur jetën 51 persona, qindra tjerë janë lënduar dhe dëmë të mëdha materiale.

 

The post Tërmeti i fundit, reagon sizmiologu: Është post lëkundje e tërmetit të 26 nëntorit, s’ka vend për panik appeared first on Telegrafi.


Burimi: telegrafi.com