comment Add Comment
E publikuar më I përditësuar i fundit

Taylor Swift paralajmëron albumin e ri, u premton fansave se pritja ia vlen

Le të fillojë numërimi mbrapsht!

Taylor Swift po përgatit fansat e saj për publikimin e Red (Versioni Taylor) duke shpërndarë një Reel në Instagram të premten (22 tetor) e veshur e tëra në të kuqe.

Në Reel-in e saj të parë, këngëtarja, 31 vjeçe, kalon nëpër një sërë artikujsh të kuq, duke përfshirë një bluzë me mëngë të fryrë që ka veshur, thonjtë e saj të kuq, disa lule, një fustan në një varëse rrobash, këpucë, bizhuteri dhe në fund një të mbështjellë, të kuqe dhe një pjesë e ri-regjistrimit të saj për këngën “Red” luhet në sfond, shkruan People.

“21 ditë deri më 12 nëntor dhe unë * premtoj * ia vlen të presësh”, ka shkruar Taylor në mbishkrimin e postimit.

Foto: Getty Images

Dita e premte shënoi gjithashtu nëntë vjet që nga publikimi i parë i albumit origjinal. Muajin e kaluar, Swift i befasoi fansat e saj duke thënë se albumi do të publikohej një javë më herët se sa ishte parashikuar.

“Kam disa lajme që mendoj se do t’ju pëlqejnë. Versioni im i Red do të dalë një javë më herët se sa ishte planifikuar më 12 nëntor!”, kishte thënë Swift.
Swift njoftoi në gusht se Red (Versioni Taylor) do të përfshijë bashkëpunime me Phoebe Bridgers, Chris Stapleton dhe Ed Sheeran.

Foto: Getty Images

“Nuk mund të shpreh mirënjohjen time sa duhet për këta artistë që më ndihmuan t’i sjell këto këngë në jetë. Mezi pres derisa të mund të heqim pluhurin nga shpresat tona më të larta dhe t’i rijetojmë këto kujtime së bashku. Ne gjithashtu jemi duke bërë gjithashtu një mori projektesh të reja, pasi Red (Versioni Taylor) përfshin kaq shumë këngë që nuk i keni dëgjuar ende”, tha këngëtarja amerikane.

“Deri atëherë, unë do të numëroj mbrapsht dhe do t’i përfytyroj të gjitha në kokën time”, shtoi ajo.

Red (Taylor’s Version) do të pasojë publikimin e Fearless (Versioni Taylor) të kësaj pranvere.

 

View this post on Instagram

Vendimi i Swift për të ri-regjistruar gjashtë albumet e saj të para erdhi pasi Scooter Braun bleu ish-labelën diskografike të Swift-it “Big Machine”.

Më pas ajo refuzoi të punonte me kompaninë private të kapitalit pasi ata arritën marrëveshjen pas blerjes pasi “Ithaca Holdings” e Braun do të përfitonte ende nga muzika e saj e vjetër për shumë vite.

Red i ri-regjistruar i Taylor Swift (Taylor’s Version) del më 12 nëntor. /Telegrafi/

The post Taylor Swift paralajmëron albumin e ri, u premton fansave se pritja ia vlen appeared first on Telegrafi.


Burimi: telegrafi.com