Superkupa e Kosovës: Formacionet zyrtare, Prishtina – Llapi

Kanë mbetur edhe pak kohë deri në nisjen e ndeshjes së Superkupës së Kosovës, midisi Prishtinës dhe Llapit.   

Pak para nisjes tani dy trajnerët kanë njoftuar edhe për titullarët e kësaj ndeshje.

Prishtina e cila është edhe kampione në fuqi e Superkupës, kurse në këtë ndeshje debuton edhe Betim Halimi.

May be an image of 2 people and text

Edhe te Llapi do të ketë debutime, ku spikasin emrat e Da Silva Neto dhe Rivera.

Ky takim zhvillohet nga ora 20:45 në stadiumin “Fadil Vokrri”, në kryeqytet.


Prishtina: Halimi; B. Krasniqi, Mici, Bekteshi, Vangjeli, Boshnjaku, Avdyli, E. Krasniqi, Hoti, Shabani, Kryeziu. Kryetrajner: Zekrija Ramadani

Llapi: Coric; Idrizi, Prenqi, Da Silva Neto, Emini, Shabani, Ramadani, Rivera, Maliqi, Sadriu, Shillova. Kryetrajner: Tahir Batatina.

May be an image of text that says 'FC PRISHTINA 1922 1932 KF.LLAPIO 1Coric 8 Emini 33Neto 5Prençi 4ldrizi© 23 Shabani 10 Ramadani SNNNNS 31Rivera 14 Maliqi sadriu X 17 Shillova SUPERKUPAE KOSOVES 17.08.2021 20:45 STADIUMI "FADIL VOKRRI" TAHIR BATATINA (HEAD COACH) 90 AVDYLI (GK), 1SELMANI, 16 KRASNIQI, 77 VELIU, 97 ALIDEMA, 98 FIRMINO, 99 FAZLIU'


/Telegrafi/ 

The post Superkupa e Kosovës: Formacionet zyrtare, Prishtina – Llapi appeared first on Telegrafi.


Burimi: telegrafi.com