Super-specifikat e Galaxy Note 9 kanë rrjedhur online

Samsung Galaxy Note 9, që thuhet se është “mbret i kurorës” i telefonave të mençur në 2018, është pare online me disa specifika të larta që i përshtaten mbretërimit të telefonave me të vërtetë. Froni i iPhone X duket në vështirësi të vërtetë për t’u rrëzuar nga kjo pozitë, ku qëndron prej vitit të kaluar.

Një burim nga Kina ka zbuluar disa nga veçoritë e Galaxy Note 9. Ne duhet të presim një hapësirë ruajtëse massive prej 512GB dhe një 8GB memorie të fuqishme për të bërë edhe shpejtësinë e rrufesë të OnePlus 6  të duket normale, shkruan T3.

Kjo është, sigurisht, pritja përfundimtare për Note Galaxy 9. Duhet ende të ekzistojë një model bazë më i volitshëm që vjen me 6GB RAM dhe 64GB hapësirë ruajtëse, bën të ditur ky burim.

Specifika të tjera që priten në Galaxy Note 9 përfshijnë një CPU Qualcomm Snapdragon 845 për SHBA dhe një Exynos 9810 në Mbretërinë e Bashkuar. Gjithashtu duhet të ketë një kuti microSD të aftë për të marrë kartat 2TB.

Pritet një kamerë fotografike e dyfishtë, por në qoftë se është një model i hapur i ndryshueshëm si në Galaxy S9 Plus, mbetet për t’u parë.

Ndërkohë që thashethemet e një sensori të gjurmëve të gishtave në ekran kanë ardhur dhe janë zhdukur, duket se ka më pak të ngjarë të jetë i përfshirë  pasi që afrohemi me ngjarjen e lansimit. Samsung thuhet se po punon në teknologjinë tejzanore për ta bërë lexuesin e gjurmëve të gishtave më të saktë se opsionet e tanishme të bazuar në dritë – kjo duket të jetë duke mbajtur gjërat peng.

Bixby 2.0, asistent virtual i Samsung-ut gjithashtu duhet të jetë një tipar i rëndësishëm në Galaxy Note 9, duke ofruar edhe më shumë kontrolle nëpërmjet zërit.

Pritet që Samsung të lançojë Galaxy Note 9 në fund të gushtit ose në fillim të shtatorit.

The post Super-specifikat e Galaxy Note 9 kanë rrjedhur online appeared first on Telegrafi.


Burimi: telegrafi.com