comment Add Comment
E publikuar më I përditësuar i fundit

Spanjë – Shqipëri, formacionet zyrtare – Reja dhe Enrique pa shumë befasi

Kombëtarja e Shqipërisë dhe ajo e Spanjës kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për miqësoren që do ta zhvillojnë sot (e shtunë) mes vete.

Shqipëria është mysafire e Spanjës në miqësoren e luksit të cilën do ta zhvillojë sot në RCDE Stadium me fillim nga ora 19:45.

Ekipi i trajnerit Edoardo Reja është përgatitur maksimalisht për këtë miqësore dhe luan për rezultat pozitiv ndaj Spanjës së fortë të Luis Enriques.

Reja ka vendosur të startoj pa shumë befasi në formacion, ndërsa nga minuta e parë luajnë yjet si Berat Gjimshiti, Elseid Hysaj dhe Armando Broja.

Në anën tjetër, Enrique ka zgjedhur të startojë me emra të mëdhenj si Dani Carvajal, Rodri dhe Alvaro Morata.

Spanja: David Raya; Carvajal, Eric Garcia, Pau Torres, Marcos Alonso; Gavi, Rodri, Pedri; Sarabia, Morata, Ferran Torres

Shqipëria: Berisha; Gjimshiti, Kumbulla, Ismajli; Balliu, Laçi, Gjasula, Hysaj; Keidi Bare; Broja, Cikalleshi;

/Telegrafi/

 

The post Spanjë – Shqipëri, formacionet zyrtare – Reja dhe Enrique pa shumë befasi appeared first on Telegrafi.


Burimi: telegrafi.com