comment Add Comment
E publikuar më I përditësuar i fundit

Spanja luan vetëm për fitore në udhëtim te Çekia, formacionet zyrtare

Përfaqësuesja e Republikës Çeke dhe ajo e Spanjës kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e vlefshme për Ligën e Kombeve.

“La Roja” është mysafire e çekëve në takimin e dytë të Grupit 2 të Ligës A në Ligën e Kombeve, takim që zhvillohet në stadiumi “Eden” në Pragë me fillim nga ora 20:45.

Ekipi i Luis Enriques vjen në këtë ndeshje pas një barazimi me Portugalinë dhe synon ta shijoj fitoren e parë në këtë udhëtim, pasi forma e ekipit ishte shumë e lartë në ndeshjen e parë.

Në anën tjetër, vendasit e kanë mposhtur Zvicrën në takimin e parë dhe synojnë të vazhdojnë me rezultate pozitive edhe ndaj Spanjës.

Trajneri i vendasve starton me më të mirët, ndërsa Enrique ka bërë shumë ndryshime dhe kombinime në formacion.

Çekia: Vaclik; Coufal, Brabec, Zima, Mateju, Zeleny; Sadilek, Soucek; Lingr, Kuchta, Pesek

Spanja: Unai Simon; Carvajal, Inigo Martínez, Eric Garcia, Alonso; Koke, Rodri, Gavi; Olmo, De Tomas, Sarabia. 

/Telegrafi/

The post Spanja luan vetëm për fitore në udhëtim te Çekia, formacionet zyrtare appeared first on Telegrafi.


Burimi: telegrafi.com