comment Add Comment
E publikuar më I përditësuar i fundit

Spalletti – Garcia, dueli i dy ish-trajnerëve të Romës për të punuar sërish me Strootmanin

Kevin Strootman mund të largohet nga Roma para fundit të kontratës së tij.

Mesfushori holandez vazhdon të mbetet ndër lojtarët më të pëlqyer në Evropë.

Roma duket se nuk do ta arrijë ta mbajë lojtarin i cili po kërkohet nga ish-trajnerët e tij.

Rudi Garcia dhe Luciano Spalletti e vlerësojnë shumë yllin holandez dhe po duan transferimin e tij.

Mediat italiane kanë raportuar se dy ish-trajnerët e Romës e kanë primar transferimin e Strootmanit gjatë verës.

Kevin Strootman (Getty Images)

Inter duket më pranë lojtarit pasi luan edicionin e ardhshëm edhe në Ligën e Kampionëve.

Ndërkohë trajneri francez Rudi Garcia e vlerëson shumë kapitenin e Holandës dhe po e dëshiron me çdo kusht te Marseille.

Vlera aktuale e Strootmanit sillet rreth 35 milionë euro.

28-vjeçari aktualisht ka kontratë me Romën deri në qershor të vitit 2022. /Telegrafi/

The post Spalletti – Garcia, dueli i dy ish-trajnerëve të Romës për të punuar sërish me Strootmanin appeared first on Telegrafi.


Burimi: telegrafi.com