Sot 16 viktima dhe 913 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

Ministria e Shëndetësisë njofton se sot janë kryer 3.707 testime, ndërsa janë regjistruar 913 raste të reja me COVID-19, njofton Telegrafi Maqedoni.

Në Shkup-440, Prilep-64, Kavadar-50, Kumanovë-45, Tetovë-35 , Gevgjeli-33, Negotin-31, Gostivar-29, Ohër-26, Veles dhe Manastir nga 24, Strumicë-21, Krushevë-11, Koçan dhe Kriva Pallankë nga 10, Resnjë-7, Strugë, Sveti Nikollë nga 6, Kërçova dhe Demir Kapi nga 5, Shtip, Radovish, Bogdanci dhe Demir Hisar nga 4, Dellçevë, Berovë dhe Vallandovë nga 3, Dojran-2, Probishtip, Vinicë, Makedonski Brod dhe Pehçevë nga 1.

16 persona humbën jetën nga coronavirusi, 7 pacientë nga Prilepi (87, 82, 75, 74, 70, 66, 63), 6 pacientë nga Shkupi (83, 75, 72, 69, 66, 54) dhe një pacient nga Gostivari (87 ), Gjevgjelia (71) dhe Krusheva (40). Të gjithë pacientët vdiqën në spital.

Sot janë regjistruar 351 pacientë të shëruar nga COVID-19.

Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me COVID-19 në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 109.262, numri i pacientëve të shëruar është 96.173, numri i vdekjeve është 3.244, ndërsa numri i rasteve aktive është 9.845./Telegrafi/

The post Sot 16 viktima dhe 913 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni appeared first on Telegrafi.


Burimi: telegrafi.com