comment Add Comment
E publikuar më I përditësuar i fundit

Shoferi humb kontrollin, vetura hipi në trotuar – nxënës dhe prindër pësojnë lëndime jashtë një shkolle në Londër

Disa fëmijë dhe prindër pësuan lëndime pasi një makinë hipi në trotuarin jashtë një shkolle fillore në Londër.

Sipas mediave britanike, përcjell Telegrafi, policia e Wandsworth ka konfirmuar se një automjet u përplas me një ‘numër fëmijësh dhe dy prindër’ ndërsa nxënësit po largoheshin në fund të ditës.

Një fëmijë pësoi atë që mendohet të jetë një frakturë në këmbë – por nuk besohet se u pësuan ndonjë dëmtim kërcënues për jetën.

Banorët pohojnë se shoferi kishte pësuar një sulm në zemër pak para portave të shkollës – megjithëse kjo nuk është konfirmuar ende.

Autoritetet e Londrës u thirrën në vendngjarje menjëherë pas 3.10 pasdite të martën.

Policia e Wandsworth tha në një deklaratë: “Ne kemi të bëjmë me një përplasje pranë një shkolle”.

“Një makinë hipi në trotuar dhe u përplas me një numër fëmijësh dhe dy prindër”.

“Lëndimet jo kërcënuese për jetën; një fëmijë mund të ketë një këmbë të thyer. Drejtuesi i makinës u ndal në vendin e ngjarjes. Asnjë arrestim”. /Telegrafi/

The post Shoferi humb kontrollin, vetura hipi në trotuar – nxënës dhe prindër pësojnë lëndime jashtë një shkolle në Londër appeared first on Telegrafi.


Burimi: telegrafi.com