comment Add Comment
E publikuar më I përditësuar i fundit

Shkëlqeu Son: United 1-6 Tottenham, notat e lojtarëve

Tottenham Hotspuri e ka mposhtur 6-1 Manchester Unitedin në kuadër të javës së katërt në Ligën Premier.

Golin e vetëm për Djajtë e Kuq e shënoi Bruno Fernandes, ndërsa për Spurs realizator ishin, Tanguy Ndembele, Son Heung Min (7’/34’), Harry Kane (37’/79’) dhe Serge Aurier.

Tottenhami natyrisht se ishte skuadër më e mirë në fushë dhe mori notën 7.46, derisa United u vlerësua me 5.78.


Tottenhami shkatërron Unitedin në Old Trafford - Djajtë e Kuq pësuan gjashtë gola në shtëpiTottenhami shkatërron Unitedin në Old Trafford – Djajtë e Kuq pësuan gjashtë gola në shtëpi

Lojtari m paraqitjen më të mirë në këtë takim ishte Son që shënoi dy gola dhe dhuroi një asistim, për të marrë notën 9.7

Në anën tjetër, dështimi i kësaj sfide doli të ishte Harry Maguire që u vlerësua me 4.4.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:

 

 

/Telegrafi/

The post Shkëlqeu Son: United 1-6 Tottenham, notat e lojtarëve appeared first on Telegrafi.


Burimi: telegrafi.com