comment Add Comment
E publikuar më I përditësuar i fundit

Scholes: Nëse Pogba nuk është i lumtur, le të largohet nga Unitedi

Paul Scholes e ka kritikuar edhe një herë mesfushorin e Manchester Unitedit, Paul Pogban.

Mesfushori francez u transferua në verën e vitit 2016 nga Juventusi për një shifër rekord prej 105 milionë eurosh.

Megjithatë, Pogba ka qenë larg formës së treguar tek Zonja e Vjetër dhe shpeshherë ka qenë pjesë e kritikave, sidomos nga legjendat e Unitedit.


Scholes nuk i ndal kritikat ndaj Pogbas: Nuk ka respekt për trajnerin dhe bashkëlojtarët, duhet të largohetScholes nuk i ndal kritikat ndaj Pogbas: Nuk ka respekt për trajnerin dhe bashkëlojtarët, duhet të largohet

“Sapo të kalojë sezoni dhe lojtarët takohen me skuadrat e tyre kombëtare, ka gjithmonë ka disa komente”, ka thënë fillimisht Scholes për TalkSport.

Pogba kritikohet vazhdimisht për formën e dobët tek Unitedi (Getty Images)

“Por shikoni, nëse lojtarët nuk janë të lumtur, le të largohen. Kjo është gjithmonë mënyra se si ndihem për këtë”.

“Pogba ka qenë në rregull vetëm këtë sezon për një lojtar të kualitetit të tij”.


Pogba: Gjykohem ndryshe nga të tjerëtPogba: Gjykohem ndryshe nga të tjerët

“Ka ende kohë. Ai ka është tek United vetëm që dy vite dhe është ende një lojtar i ri”.

“Le të shpresojmë se në sezonin e ardhshëm ai do të prodhojë më shumë formën e tij sa ishte te Juventusi”, përfundoi legjenda e Unitedit. /Telegrafi/

The post Scholes: Nëse Pogba nuk është i lumtur, le të largohet nga Unitedi appeared first on Telegrafi.


Burimi: telegrafi.com