Sassuolo – Inter: Formacionet zyrtare, Spalletti iu beson lojtarëve që i transferoi verës

Xhiro e parë i ka seruar Interit një Sassuolo që nuk duhet nënvlerësuar.

Për këtë me shumë mundësi është i vetëdijshëm edhe trajneri zikaltër, Luciano Spalletti, i cili nga minuta e parë ka filluar me disa nga lojtarët që i transferoi verës.

Bëhet fjalë për Lautaro Martinez, Matteo Politano, Kwadwo Asamoah dhe Stefan de Vrij, ndërsa më poshtë keni formacionet zyrtare:

Sassuolo: Consigli; Lirola, Magnani, Ferrari, Rogerio; Bourabia, Magnanelli, Duncan; Berardi, Boateng, Di Francesco.

Inter: Handanovic; D’Ambrosio, De Vrij, Miranda, Dalbert; Vecino, Brozovic; Politano, Lautaro Martinez, Asamoah; Icardi.

Vlen të theksohet se për shkak të lëndimit nuk kanë mund të paraqiten Radja Nainggolan dhe Milan Skrinar. /Telegrafi/

The post Sassuolo – Inter: Formacionet zyrtare, Spalletti iu beson lojtarëve që i transferoi verës appeared first on Telegrafi.


Burimi: telegrafi.com