comment Add Comment
E publikuar më I përditësuar i fundit

Sa është i gatshëm Milani të ofrojë te Chelsea për Ziyechin

Milani thuhet se është gati të bëjë ofertën e tyre fillestare për të nënshkruar me Hakim Ziyech nga Chelsea në një marrëveshje me vlerë 25 milionë euro.

Marokeni është ndër objektivat kryesore të kuqezinjve për të forcuar sulmin e tyre.

Në Itali pretendojnë se kampionët e Serisë A janë në bisedime me Blutë dhe sipas Calciomercato.com, ata tani janë gati të bëjnë ofertën e tyre hapëse.


Milani zgjedh mes Asensios dhe Ziyechit
Milani zgjedh mes Asensios dhe Ziyechit

Sipas raportimit, Milani e dëshiron Ziyech në huazim me detyrim blerje dhe është gati të ofrojë 25 milionë euro.

Chelsea e vlerëson anësorin e tyre në 30 milionë euro, kështu që të dy palët duhet të negociojnë për të arritur një marrëveshje.


Pas largimit të Lukakut, Boehly dhe Tuchel kanë gati largimin e radhës
Pas largimit të Lukakut, Boehly dhe Tuchel kanë gati largimin e radhës

Marco Asensio i Real Madridit është një tjetër opsion për kuqezinjtë, por sipas Marcas, gjigantët e La Ligës duan 30 milionë euro dhe nuk janë të hapur për të huazuar lojtarin duke qenë se kontrata e tij skadon në qershor 2023.

Ziyech nuk është titullar i rregullt në Chelsea, por megjithatë shënoi tetë gola dhe gjashtë asistime në 44 paraqitje në të gjitha garat në sezonin 2021-2022. /Telegrafi/

The post Sa është i gatshëm Milani të ofrojë te Chelsea për Ziyechin appeared first on Telegrafi.


Burimi: telegrafi.com