comment Add Comment
E publikuar më I përditësuar i fundit

Rritet numri i të vdekurve dhe lënduarve, në sulmin rus me raketa mbi qendrën tregtare në Kremenchuk

Numri i viktimave nga sulmi me raketa mbi një qendër tregtare në Ukrainë, nga çasti në çast po rritet.

Dy raketa ruse një orë më parë goditën një qendër tregtare në qytetin ukrainas Kremenchuk, brenda të cilës në ato momente gjendeshin mbi 1.000 civilë, transmeton Telegrafi.

Lajmin për sulmin dhe numrin e viktimave të identifikuara deri më tani, e ka dhënë guvernatori rajonal Dmytro Lunin, i cili tha se të paktën 10 persona deri më tani janë identifikuar se kanë humbur jetën, dhe 40 tjerë janë lënduar rëndë.


Nga sulmi i ushtrisë ruse në qendrën tregtare në Ukrainë, humbin jetën të paktën dy civilë dhe 20 tjerë lëndohen
Nga sulmi i ushtrisë ruse në qendrën tregtare në Ukrainë, humbin jetën të paktën dy civilë dhe 20 tjerë lëndohen

“Nuk e dimë sesa njerëz mund të jenë nën rrënoja”, shtoi guvernatori rajonal.

Pamjet e tymit të zi dhe zjarri mbi këtë qendër tregtare i ka publikuar edhe presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky.

Megjithatë Lunin shpreson se do të arrijnë të gjejnë shumë civilë të gjallë, që mund t’i kenë shpëtuar sulmit me raketa të realizuar nga ushtria ruse. /Telegrafi/

The post Rritet numri i të vdekurve dhe lënduarve, në sulmin rus me raketa mbi qendrën tregtare në Kremenchuk appeared first on Telegrafi.


Burimi: telegrafi.com