comment Add Comment
E publikuar më I përditësuar i fundit

Rita Ora, Sofia Reyes dhe Anitta fitojnë çmimin në “Latin American Music Awards 2019”

Është mbajtur ceremonia më e madhe e ndarjes së çmimeve në Amerikën e Jugut, “Latin American Music Awards”.

Për herë të parë në historinë e këtij evenimenti, në vitin 2019 u nominua një shqiptare.

Këngëtarja me prejardhje nga Kosova, Rita Ora, bashkë me artistet Sofia Reyes dhe Anitta konkurronin për çmimin “Videoja më e mirë muzikore”, për bashkëpunimin e tyre “R.I.P”.

Dhe ishte pikërisht kjo këngë e cila doli triumfuese në këtë kategori, duke lënë prapa këngët “Te Confieso” nga Canila Cabello, “La Respuesta” nga Becky G & Maluma, “Si Supieras” nga Daddy Yankee & Wisin y Yandel dhe “En Guerra” nga Sebastian Yatra & Camilo.

Ishte këngëtarja e famshme latine, Sofia Reyes ajo e cila ishte prezente në këtë eveniment, dhe u ngrit për të marrë çmimin, kur bashkëpunimi i tyre u shpall fituese.

Sofia Reyes pranoi çmimin “Videoja më e mirë e vitit” për klipin “R.I.P” në bashkëpunim me Rita orën dhe Anittën, në “Latin American Music Awards 2019” (Foto: Frazer Harrison/Getty Images/Guliver)

Një suksesi të tillë, iu gëzuan edhe dy bashkëpunëtoret e saj, Rita Ora dhe Anitta, të cilat ndanë me fansat disa imazhe në rrjetet sociale, ku shfaqej Sofia bashkë me trofeun në duar.

Foto: Rita Ora/InstaStory

Kështu, Rita Ora bëhet shqiptarja e parë që merr një çmim të tillë ndërkombëtar. /Telegrafi/

Sofia Reyes pranoi çmimin “Videoja më e mirë e vitit” për klipin “R.I.P” në bashkëpunim me Rita orën dhe Anittën, në “Latin American Music Awards 2019” (Foto: JC Olivera/Getty Images/Guliver)

 

Sofia Reyes pranoi çmimin “Videoja më e mirë e vitit” për klipin “R.I.P” në bashkëpunim me Rita orën dhe Anittën, në “Latin American Music Awards 2019” (Foto: JC Olivera/Getty Images/Guliver)

 

Sofia Reyes pranoi çmimin “Videoja më e mirë e vitit” për klipin “R.I.P” në bashkëpunim me Rita orën dhe Anittën, në “Latin American Music Awards 2019” (Foto: Frazer Harrison/Getty Images/Guliver)

 

Sofia Reyes pranoi çmimin “Videoja më e mirë e vitit” për klipin “R.I.P” në bashkëpunim me Rita orën dhe Anittën, në “Latin American Music Awards 2019” (Foto: Frazer Harrison/Getty Images/Guliver)

The post Rita Ora, Sofia Reyes dhe Anitta fitojnë çmimin në “Latin American Music Awards 2019” appeared first on Telegrafi.


Burimi: telegrafi.com