Regjistrohen 396 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni, humbin jetën 15 persona

Ministria e Shëndetësisë bëri të ditur se në 24 orët e fundit nga 2.192 testime janë regjistruar 396 raste të reja me coronavirus.

Prej rasteve të reja 198 raste janë regjistruar në Shkup, 12 Kumanovë, 12 Shtip, Prilep 14, Tetovë 18, Strugë 9, Veles 13, Manastir 14, Ohër 11, Kavadar 13, Gostivar 7, Gjevgjeli 4, Strumicë 13, Kriva Pallankë 3, Radovish 4, Krushevë 3, Koçani 6, Probishtip 1, Demir Hisar 1, Pehçevë 1, Dellçevë 10, Kratovë 1, Sveti Nikole 3, Kërçovë 11, Ressnjë 8 dhe Negotinë 6, njofton Telegrafi Maqedoni.

Sot ISHP regjistroi 442 pacientë të shëruar ndërsa15 të tjerë kanë humbur jetën. Prej pacientëve të vdekur, katër janë nga Shkupi, tre nga Kavadari, tre nga Gostivari dy nga Vinica dhe nga një në Kumanovë 60, Veles dhe Ohër.

Që nga fillimi i pandemisë janë regjistruar gjithsej 87.986 raste me coronavirus, ku preh tyre 69.137 janë shëruar dhe 2.672 kanë humbur jetën. Momentalisht ka 16.177 raste aktive./Telegrafi/

The post Regjistrohen 396 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni, humbin jetën 15 persona appeared first on Telegrafi.


Burimi: telegrafi.com