comment Add Comment
E publikuar më I përditësuar i fundit

Real Madridi pret fitore në shtëpi ndaj Huescas, formacionet zyrtare

Real Madridi dhe Huesca kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në La Liga.

Mbretërit janë nikoqir të Huescas në ndeshjen e vlefshme për javën e 29-të të La Ligas, e cila zhvillohet në Santiago Bernabeu nga ora 20:45.

Ekipi i drejtuar nga Zinedine Zidane ka dy fitore radhazi në kampionat dhe synon tretën në këtë ndeshje para tifozëve të vet.

Në anën tjetër, mysafirët nuk po kalojnë formë të mirë dhe do të ishin shumë të lumtur nëse arrijnë një barazim nga ky udhëtim.

Trajnerët e të dyja skuadrave kanë vendosur të startojnë me formacionet më të mira të mundshme.

Formacioni startues i Real Madridit: Luca Zidane; Odriozola, Nacho, Ramos, Marcelo; Isco, Llorente, Ceballos; Brahim, Bale, Benzema.

Formacioni startues i Huescas: Santamaria, Pulido, Etxeita, Mantovani, Galan, Musto, Herrera, Rivera, Moi Gomez, Avila, Gallego.

/Telegrafi/

The post Real Madridi pret fitore në shtëpi ndaj Huescas, formacionet zyrtare appeared first on Telegrafi.


Burimi: telegrafi.com