comment Add Comment
E publikuar më I përditësuar i fundit

Real Madrid 2-0 Sevilla, notat e lojtarëve

Real Madridi ka fituar ndaj Sevillas me rezultat 2-0 në ndeshjen derbi të javës së 20-të në La Liga.

Mbretërit kanë vazhduar serinë pozitive në kampionat pasi kanë marrë edhe fitoren e dytë radhazi dhe kanë zvogëluar epërsinë me ekipet e para në tabelë.

Golat në këtë fitore të madhe të Real Madridit u shënuan në pjesën e dytë nga mesfushorët Casemiro (78′) dhe Luka Modric (90+).


Reali nuk dëshpëron në Bernabeu, triumfon kundër SevillasReali nuk dëshpëron në Bernabeu, triumfon kundër Sevillas

Lojtari më i vlerësuar i ndeshjes ishte ylli kroat Modric, i cili u vlerësua me notë 9.0.

Në anën tjetër, nota më e ulët shkoi për sulmuesin mysafirë, Munir El Haddadi që u notua me 5.7.

Real Madrid:

Sevilla:

/Telegrafi/ 

 

The post Real Madrid 2-0 Sevilla, notat e lojtarëve appeared first on Telegrafi.


Burimi: telegrafi.com