comment Add Comment
E publikuar më I përditësuar i fundit

Real është gati për verë, 300 milionë euro për tre super yje

Real Madridi ka filluar të mendojë për afatin kalimtar veror, ku do të provon tri blerje të mëdha.

Mësohet se Real Madridi ka 300 milion euro për t’i harxhuar në këtë afat kalimtar, sipas Don Balon .

Kjo pasi ka vite që mbretërit nuk janë futur seriozisht në një afat kalimtar për të thyer rektore.

Fillimisht mendohet shitja e dyshes Karim Benzema dhe Gareth Bale, pasi koha e tyre te ky klub ka përfunduar.

Gareth Bale (Getty Images)

Objektivi kryesor i Realit është Mohamed Salah, i cili po shkëlqen këtë sezon si në Ligën e Kampionëve ashtu edhe në Ligën Premier.

Mohamed Salah (Getty Images)

Në listë është edhe ylli i Bayern Munich, Robert Lewandowski, i cili pëlqehet nga Zinedine Zidane.

Në fund mbetet portieri. Alisson Becker i Romës është ai që pëlqehet tej mase dhe nga sezoni i ardhshëm mund të jetë numri 1 i Los Blancos. /Telegrafi/

The post Real është gati për verë, 300 milionë euro për tre super yje appeared first on Telegrafi.


Burimi: telegrafi.com