Ramadani: Disa nga partitë bullgare duhet të premtojnë që do të largojnë veton

Presidenca Portugeze na befasoi. Nuk e prisnim një angazhim të tillë në zgjidhjen e mosmarrëveshjes me Bullgarinë, tha analisti politik Ismet Ramadani për “24 Analiza”.

Sipas tij, partitë politike në Bullgari duhet të kenë një ndjenjë.

“Disa nga partitë duhet të përpiqen të thonë në fushatën parazgjedhore se ata do të ngrenë pengesën dhe veton dhe do të rregullojnë marrëdhëniet me Maqedoninë.

Partitë që ishin radikale në raport me ne nuk dolën mirë në zgjedhje, duke filluar me partitë e Borissov, GERB dhe OBRM-BND, të Karakaçanov”, tha Ramadani./Telegrafi/

The post Ramadani: Disa nga partitë bullgare duhet të premtojnë që do të largojnë veton appeared first on Telegrafi.


Burimi: telegrafi.com