Policia holandeze gjen “një dhomë torturash”, e cila gjendej brenda një kontejneri transporti – në kufi me Belgjikën

Policia holandeze zbuloi një që supozohet të jetë një “dhomë torturash” në një zonë rurale në mes të kufirit të Holandës dhe Belgjikës, e cila gjendej në një njërin prej shtatë kontejnerëve të transportit në një depo.

Dutch police investigation into torture chamber at Wouwse plantage

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, Policia Kombëtare në Holandë, arrestoi gjashtë persona si të dyshuar për pjesëmarrje në një organizatë kriminale, ndërkaq të njëjtit dyshohet të kenë bërë plane për rrëmbime.

Dutch police investigation into torture chamber at Wouwse plantage

Hetimi më gjerë nga policia, sqaron se depoja e gjetur, përbëhej nga shtatë kontejnerë transporti.

Ata ishin të mveshur me material izolues dhe ishin të pajisuar me kamera.

Dutch police investigation into torture chamber at Wouwse plantage

Kështu, në gjashtë kontejnerë u gjetën pranga në dysheme, duke aluduar se të dyshuarit planfikonin t’i mbanin pengjet në ato objekte. /Telegrafi/

Dutch police investigation into torture chamber at Wouwse plantage

The post Policia holandeze gjen “një dhomë torturash”, e cila gjendej brenda një kontejneri transporti – në kufi me Belgjikën appeared first on Telegrafi.


Burimi: telegrafi.com