comment Add Comment
E publikuar më I përditësuar i fundit

Pas Galatasarayt, edhe Besiktas kërkon shërbimet e Xherdan Shaqirit

Xherdan Shaqiri ka shkëlqyer në ndeshjen e parë të kampionatit botëror me Zvicrën.

Mesfushori shqiptar me tipare sulmuese ka qenë një ndër lojtarët kryesor në barazimin 1-1 me Brazilin, duke asistuar në golin e zviceranëve te Zueber.

Kjo ka bërë që të shtohet interesimi i shumë skuadrave, sidomos të gjigantëve të shtetit turk.

Pas Galatasarayt, tani shërbimet e futbollistit të Stoke Cityt po i kërkon edhe ish-kampioni i Turqisë, Besiktas.

Sipas mediave turke, 26-vjeçari do ta zëvendësojë njërin prej lojtarëve të krahut, Ricardo Quaresmën që luan në të djathtë ose Ryan Babeli që paraqiten në të majtë.


Notat e lojtarëve: Brazili 1-1 Zvicra, paraqitje e mirë nga Shaqiri dhe BehramiNotat e lojtarëve: Brazili 1-1 Zvicra, paraqitje e mirë nga Shaqiri dhe Behrami

Por, turqit janë të gatshëm ta paguajnë lojtarin vetëm gjashtë milionë euro në vit në formë huazimi duke i zvogëluar rrogën për dy sosh nga tetë që merr te klubi që vitin e ardhshëm do të bëjë pjesë në Championship.

Theksojmë se futbollisti ishte transferuar para tre vjetëve për 17 milionë euro nga Interi , ku kalojë vetëm një sezon në Serie A. /Telegrafi/

The post Pas Galatasarayt, edhe Besiktas kërkon shërbimet e Xherdan Shaqirit appeared first on Telegrafi.


Burimi: telegrafi.com