Nxjerret nga liqeni valixhja e tretë, me mbetjet e viktimës së vrasësit serik në Qipro (Video)

Zhytësit e kanë nxjerrë valixhen tretë, me mbetjet e një trupi të dekompozuar, që i përkiste një prej viktimave të një vrasësit serik në Qipro, që thuhet të jetë i pari në këtë shtet Mesdhetar.

Nicos Metaxas ka bërë të ditur se i ka mbytur shtatë gra të huaja dhe trupat e tyre i ka futur në valixhe, para se t’i hedhë në një liqe të mbushur me mbetje toksike, duke bërë që të fillojnë kërkimet e menjehershme, transmeton Telegrafi.

Trupi që është gjetur mëngjesin e sotëm, besohet se i përket Maricar Valtez Arquiola nga Filipinet.

Kapiteni i armatës, që u zbulua pa dashje, po vazhdon të qëndrojë në mbajtje dhe ende nuk është dënuar, për prasjen e pesë grave dhe dy bijave të njrës prej tyre, vepra të cilat i pranoi para gjykatës. /Telegrafi/

The post Nxjerret nga liqeni valixhja e tretë, me mbetjet e viktimës së vrasësit serik në Qipro (Video) appeared first on Telegrafi.


Burimi: telegrafi.com