comment Add Comment
E publikuar më I përditësuar i fundit

Notat e lojtarëve: Manchester United 0-5 Liverpool, shkëlqeu Salah

Liverpooli e ka mposhtur Manchester Unitedin me rezultat 5-0 në kuadër të javës së nëntë në Ligën Premier.

Golat për The Reds i shënuan Mohamed Salah me het-trik, Naby Keita dhe Diogo Jota.

Liverpooli ishte dukshëm ekip më i mirë në fushë dhe mori notën e përgjithshme 7.60, me Manchester Unitedin që u vlerësua 6.22.


Old Traffordi kthehet në 'Teatrin e Makthit' për Unitedin, Liverpooli ia shënon pesë gola
Old Traffordi kthehet në ‘Teatrin e Makthit’ për Unitedin, Liverpooli ia shënon pesë gola

Lojtari me paraqitjen më të mirë ishte Salah që realizoi het-trik dhe mori notën 9.9.

Në anën tjetër, dështimi i kësaj sfide doli të ishte Paul Pogba që u ndëshkuar me karton të kuq dhe u vlerësua me 4.4.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:

The post Notat e lojtarëve: Manchester United 0-5 Liverpool, shkëlqeu Salah appeared first on Telegrafi.


Burimi: telegrafi.com