comment Add Comment
E publikuar më I përditësuar i fundit

Notat e lojtarëve: Liverpool 2-0 Everton

Liverpooli e fitoi derbin me Evertonin me rezultat 2-0 në kuadër të javës së 34-të në Ligën Premier.

Golat për The Reds i shënuan Andy Robertson dhe Divock Origi, për tre pikë që i mbajnë në garë për titull.

Liverpooli ishte ekip më i mirë në fushë dhe mori notën e përgjithshme 7.19, me Evertonin që u vlerësua me 6.63.


Në derbin e zjarrtë lokal, Liverpooli triumfon me rezultat komod ndaj Evertonit
Në derbin e zjarrtë lokal, Liverpooli triumfon me rezultat komod ndaj Evertonit

Lojtari me paraqitjen më të mirë në këtë duel ishte Joel Matip, që u notua me 8.1.

Në anën tjetër, dështimi i kësaj sfide doli të ishte Salomon Rondon, që u vlerësua me 6.3.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:

/Telegrafi/

The post Notat e lojtarëve: Liverpool 2-0 Everton appeared first on Telegrafi.


Burimi: telegrafi.com