comment Add Comment
E publikuar më I përditësuar i fundit

Notat e lojtarëve: Chelsea 1-0 Liverpool – Hazard më i miri, dështon Salah

Chelsea ka fituar derbin e javës në Ligën Premier ndaj Liverpoolit me rezultat minimal 1-0.

Skuadra e Antonio Contes ka marr një fitore të madhe ndaj asaj të Jurgen Klopp, fitore e cila mund t’i dërgoj në Ligën e Kampionëve në sezonin e ardhshëm.

Goli i vetëm në këtë fitore të madhe për skuadrën londineze u shënua nga sulmuesi francez, Olivier Giroud (32′).


Chelsea mposht Liverpoolin në derbin e javës - Blutë afër kualifikimit në LK, Reds rrezikojnë seriozishtChelsea mposht Liverpoolin në derbin e javës – Blutë afër kualifikimit në LK, Reds rrezikojnë seriozisht

Lojtari më i vlerësuar i këtij derbi të javës ishte ylli belg, Eden Hazard, i cili u vlerësua me notë 8.1.

Në anën tjetër, nota më e ulët e ndeshjes shkoi për ylli e Reds, Mohamed Salah, i cili u notua me 5.8. /Telegrafi/

Chelsea:

Shkëlqyen edhe Courtois, Cahill e Giroud

Liverpool:

Dështuan edhe Firmino dhe Clyne

The post Notat e lojtarëve: Chelsea 1-0 Liverpool – Hazard më i miri, dështon Salah appeared first on Telegrafi.


Burimi: telegrafi.com