comment Add Comment
E publikuar më I përditësuar i fundit

Notat e lojtarëve: Bayern Munich 1-2 Eintracht Frankfurt, Kevin Trapp heroi i takimit

Bayern Munichu e ka shijuar humbjen e parë sezonale edhe atë në Allianz Arena, derisa Eintracht Frankfurti i është gëzuar fitores së parë.

Edhe pse e humbën ndeshjen, bavarezët janë vlerësuar me notë mesatare më të lartë për shkak të angazhimit të tyre.

Portieri i ekipit mysafir, Kevin Trapp (9.0), është konsideruar si heroi këtij takimi për shkak të intervenimeve të tij.


Frankfurti ia shkakton humbjen e parë Bayernit edhe atë në Allianz Arena
Frankfurti ia shkakton humbjen e parë Bayernit edhe atë në Allianz Arena

Duke qenë golashënues dhe asistues, Filip Kostic, ka marrë vlerësim të lartë sikurse edhe Leon Goretzka në anën tjetër.

Në vijim është vlerësimi i plotë i lojtarëve të të dyja skuadrave nga SofaScore për ndeshjen Bayern Munich 1-2 Eintracht Frankfurt. /Telegrafi/

The post Notat e lojtarëve: Bayern Munich 1-2 Eintracht Frankfurt, Kevin Trapp heroi i takimit appeared first on Telegrafi.


Burimi: telegrafi.com