comment Add Comment
E publikuar më I përditësuar i fundit

Një eksperte e nuseve ndan hilet e saj për të blerë virtualisht fustanin tuaj të dasmës

Fanatikët e fitnesit po kthehen në stërvitje virtuale për të përfunduar ushtrimet e tyre, ikonat e bukurisë po lulëzojnë mbi mësimet e kujdesit ndaj lëkurës.

Industria e fundit për tu kthyer në teknologji është bota e nuseve. Coronavirus ka hedhur një kthesë masive në punimet për dasma, por industria e nuseve po përshtatet, transmeton Telegrafi.

“Blerja e fustanit tuaj të dasmës në internet mund të ndjehet si një perspektivë marramendëse, veçanërisht kur të gjithë jemi mësuar kaq shumë me vendosjen e fustanit duke e provuar drejtpërdrejt,” thotë Rosie Willams.

“Por gjithnjë e më shumë, blerja në internet është duke u bërë një normë e re për nuset moderne, të cilët dinë se çfarë duan. Tashmë kemi nuse nga nga e gjithë bota, duke blerë veshjet e tyre në internet, dhe është diçka që presim të shohim më shumë këtë vit për shkak të COVID-19, pasi vizita tek butikët thjesht nuk janë të mundshëm për momentin”, transmeton Telegrafi.

Ajo ndan disa këshilla se si duhet ta zgjedhni fustanin e duhur në mënyrë virtuale:

Bëj kërkime

Mund të tingëllojë si një gjë e qartë, por nëse po kërkoni të blini një fustan nga një markë që nuk e keni dëgjuar më parë, sigurohuni që ato të jenë me reputacion dhe të kenë një rekord të mirë. Kërkimi i imazheve dhe dëshmive të vërteta të nuses është një vend i mirë për të filluar dhe sigurohuni që jeni në gjendje të bisedoni me një person të vërtetë.

Kërkoni të provoni një mostër

Jo të gjithë do ta ofrojnë këtë, por ia vlen të pyesësh nëse mund të provosh një mostër para se të angazhohesh për blerjen tënde. Nëse jeni duke porositur një fustan të bërë për masë, mbani në mend se mostra mund të mos jetë përshtatja e përsosur (ashtu si në një butik), por do t’ju japë sasi të mëdha besimi në cilësinë e veshjes dhe nëse ajo i përshtatet çehres ose formës së trupit tuaj.Kontrolloni materialin

Sado të dobishme janë fotografitë, jo gjithmonë ju tregon cilësinë ose lëvizjen e rrobave. Është gjithmonë e dobishme të kërkoni një shkëmbim pëlhure, në mënyrë që të mund të ndjeni fizikisht cilësinë dhe peshën e rrobave kundër lëkurës tuaj. Shikimi i videove të veshjes në lëvizje do t’ju ndihmojë gjithashtu të shihni se si lëviz pëlhura.

Kërkoni ndihmë me matjet tuaja

Nëse jeni duke blerë një copë të bërë për ju, do t’ju duhet të siguroni matjet tuaja (dhe madje edhe nëse po blini fustan të gatshëm është vërtet e dobishme të krahasoni matjet tuaja me grafikun e madhësisë së markës).

Dhe si përfundim kërkoni një kohë të saktë kur të prisni fustanin tuaj të jetë gati. /Telegrafi/

The post Një eksperte e nuseve ndan hilet e saj për të blerë virtualisht fustanin tuaj të dasmës appeared first on Telegrafi.


Burimi: telegrafi.com