comment Add Comment
E publikuar më I përditësuar i fundit

Napoli refuzon 50 milionë euro për Allanin

Napoli thuhet se e ka refuzuar një ofertë prej 50 milionë eurosh të Paris Saint-Germain për të nënshkruar mesfushorin Allan në afatin e janarit.

Sipas mediumit Corriere dello Sport, historia e tyre origjinale e një takimi për të pyetur për disponueshmërinë e Allan shkoi shumë më larg se sa mendohej më parë.

Diskutimet me drejtorin e sportit Cristiano Giuntoli në një hotel në Romë shkuan aq larg sa të zotoheshin për një ofertë me vlerë 50 milion euro.


PSG rivalizon Man Cityn për AllaninPSG rivalizon Man Cityn për Allanin

Megjithatë, Napoli e hodhi poshtë duke e refuzuar ofertën e klubit të madh francez.

Allan (Foto: Francesco Pecoraro/Getty Images/Guliver)

Klubi italian thuhet se nuk e ka ndërmend të humbasë reprezentuesin e Brazilit, sidomos jo në mes të sezonit.


Allan mbetet objektiv i Man CitytAllan mbetet objektiv i Man Cityt

Allan i bëri përshtypje PSG-së gjatë dy ndeshjeve të grupeve të Ligës së Kampionëve.

Mesfushori energjik pëlqehet shumë edhe nga Manchester City dhe Manchester Unitedi. /Telegrafi/

The post Napoli refuzon 50 milionë euro për Allanin appeared first on Telegrafi.


Burimi: telegrafi.com