comment Add Comment
E publikuar më I përditësuar i fundit

Muller: Salah mund ta fitojë Topin e Artë

Ylli i Bayern Munich, Thomas Muller beson se Mohamed Salah mund të fitojë Topin e Artë nëse Liverpooli fiton trofeun e Ligës së Kampionëve.

Liverpooli dhe Salah do të përpiqen të mposhtin dy herë kampionët aktual të Ligës së Kampionëve, Real Madridin, në Kiev të shtunën mbrëma.

Ylli i Realit, Cristiano Ronaldo dhe homologu i tij i Barcelonës, Lionel Messi, kanë dominuar epokën për një dekadë në garë për Topin e Artë, por Muller mendon se Salah ka bërë mjaft këtë sezon për t’u konsideruar si një kandidat për të fituar shtëpi çmimin.


Griezmann vs Neymar: Dueli i së ardhmesGriezmann vs Neymar: Dueli i së ardhmes

“Unë mendoj se Mo Salah ishte shumë mbresëlënës këtë sezon”, ka thënë fillimisht ylli i Bayern Munichut për The Mirror.

Salah ka zhvilluar një super sezon (Getty Images)

“Ndoshta, nëse Liverpooli mund të fitojë titullin e Ligës së Kampionëve, ai është një kandidat i madh për të fituar Topin e Artë”.

“E gjithë bota po kërkon një fitues të ri të Topit të Artë. Messi dhe Ronaldo janë të shkëlqyer, por performanca e Salah këtë sezon ka qenë e jashtëzakonshme”.


Salah: Nuk jam një nivel me Messin dhe RonaldonSalah: Nuk jam një nivel me Messin dhe Ronaldon

“Por, në fund për të fituar Topin e Artë nuk është gjëja më e madhe që mund të arrini, sepse kur fitoni tituj me ekipin tuaj, kjo ju jep shumë më tepër intensitet dhe ndjenja të mira”.

“Sipas mendimit tim, është më e rëndësishmja”, përfundoi Muller. /Telegrafi/

The post Muller: Salah mund ta fitojë Topin e Artë appeared first on Telegrafi.


Burimi: telegrafi.com