Moti në Shqipëri me vranësira dhe shi

Moti për të enjten në Shqipëri parashikohet me vranësira të ndryshueshme.

Sipas shërbimit meteorologjik, do të ketë reshje shiu dhe pjesërisht shtrëngatë, stuhi dhe breshër i izoluar.

Era do të fryjë me drejtim jugperëndim 1-16m/sek. Deti parashikohet i forcës 4 me lartësi dallge 2.6 metra. Temperaturat minimale dhe maksimale pritet të arrijnë:

Temperaturat:

Vendet Malore 12/26

Vendet e Ulëta 14/28

Vendet Bregdetare 15/28. /Telegrafi/

The post Moti në Shqipëri me vranësira dhe shi appeared first on Telegrafi.


Burimi: telegrafi.com