Momenti kur rrëzohet aeroplani i miliarderit rumun në periferi të Milanos, nga i cili humbën jetën shtatë persona

Miliarderi rumun Dan Petrescu, një nga njerëzit më të pasur në Rumani, humbi jetën së bashku me gruan, djalin dhe disa persona tjerë përfshirë një foshnjë, kur aeroplani i tij privat u përplas në afërsi të qyteti italian – Romë.

68-vjeçari, pasuria e të cilit vlerësohej të jetë 4.1 miliardë dollarë, ishte ulur prapa timonit në aeroplanin me një motor Pilatus PC-12, kur filluan t’i shfaqen disa probleme pak pasi u ngrit në ajër, transmeton Telegrafi.

Aeroplani në të cilin ishte ai dhe familja e tij u rrëzua mbi një ndërtesë të zbrazët dy katëshe jo larg stacionit të trenit, ku sipas disa dëshmitarëve aeroplani ra nga qielli në formën e një “topi të zjarrtë”.

Gruaja e miliarderit rumun Regina Dorotea Petrescu Balzat, 65-vjeçe dhe djali i tij Dan, 30 ishin së bashku me një familje tjetër që kishte edhe një fëmijë 18-muajsh – e si pasojë humbën jetën shtatë persona.

E përditshmja italiane Corriere della Serra raportoi për rastin, ku thuhej se foshnja disa orë para përplasjes ishte pagëzuar në një kishë. Babai i tij Filippo Nascimbene dhe e ëma Claire Alexandrescou mbetën të vdekur në vend. /Telegrafi/

The post Momenti kur rrëzohet aeroplani i miliarderit rumun në periferi të Milanos, nga i cili humbën jetën shtatë persona appeared first on Telegrafi.


Burimi: telegrafi.com