comment Add Comment
E publikuar më I përditësuar i fundit

Milani zgjedh mes Asensios dhe Ziyechit

Milani duhet të zgjedhë midis Hakim Ziyech të Chelseat dhe Marco Asensio të Real Madridit për të përforcuar vijën e parë këtë verë, duke e zhvendosur përparësinë nga një qendërmbrojtës në një sulmues.

Kuqezinjtë kishin rënë dakord për kushtet personale me Sven Botman, por u mundën në një luftë ofertash nga Newcastle United.

Sipas La Gazzetta dello Sport, klubi nuk ishte i gatshëm të ofronte 30 milionë euro për një mbrojtës kur menduan se prioriteti ishte forcimi i sulmit dhe mesfushës.


Milani projekton transferimin e Dybalas
Milani projekton transferimin e Dybalas

Burimet e tyre në vend të kësaj do të përqendrohen në forcimin e këtyre opsioneve për trajnerin Stefano Pioli, dhe ekziston një zgjedhje midis dy objektivave kryesore.

Ziyech do të ishte i disponueshëm në një huazim me opsion blerje nga Chelsea dhe agjenti i lojtarit thuhet se ia ofroi atë kampionëve të Serie A.


Asensio ende nuk e ka vendosur të ardhmen, ka pesë oferta në tavolinë
Asensio ende nuk e ka vendosur të ardhmen, ka pesë oferta në tavolinë

Megjithatë, Milani do të preferonte Asension, i cili është në vitin e fundit të kontratës dhe ende vetëm 26 vjeç.

Sipas Diario AS, Real Madridi besohet se po kërkon 40 milionë euro, ndërsa oferta do të ishte 30 milionë euro dhe ky është një hendek që mund të kapërcehet.

Ai luan kryesisht në të djathtë, gjë që do t’i jepte më shumë ekuilibër sulmit Rafael Leao në të majtë. /Telegrafi/

The post Milani zgjedh mes Asensios dhe Ziyechit appeared first on Telegrafi.


Burimi: telegrafi.com