comment Add Comment
E publikuar më I përditësuar i fundit

Milani i ka ofruar kontratë Fellainit

Milani i ka bërë ofertë mesfushorit të Manchester Unitedit, Marouane Fellaini – bëjnë të ditur mediat belge.

Sipas La Derniere Heure, Rossonerët i kanë ofruar 30-vjeçarit kontratë trevjeçare për ta vazhduar karrierën në San Siro.

(Foto: Getty Images)

Në bazë të njoftimit të kësaj gazete, oferta iu ishte paraqitur përfaqësuesve të futbollistit në javën e kaluar.


Të gjitha lajmet për FELLAININTë gjitha lajmet për FELLAININ

Fellaini ka kontratë me Djajtë e Kuq deri më 30 qershor, kurse deri më tani ka refuzuar ta rinovojë atë.

Në ndërkohë, Unitedi po përpiqet ta bindë mesfushorin për ta vazhduar kontratë, pasi ai bën pjesë në planet e Jose Mourinhos.

(Foto: Getty Images)

Nga ana tjetër, ai konsiderohet si lojtar u përshtatshëm për taktikat e trajnerit të Mianit, Gennaro Gattuso, por ka një profil që pëlqehet edhe nga drejtori sportiv, Massimiliano Mirabelli.

Klubi italian është në kërkim të lojtarëve me përvojë në përpjekje për t’u kthyer në majat e futbollit italian dhe evropian nga edicioni i ardhshëm. /Telegrafi/

The post Milani i ka ofruar kontratë Fellainit appeared first on Telegrafi.


Burimi: telegrafi.com