comment Add Comment
E publikuar më I përditësuar i fundit

Milani e fillon edicionin e ri si mysafir i Sampdorias – formacionet zyrtare

Milani do e fillojë edicionin 2021/22 si mysafir i Sampdoria në kuadër të Serie A-së.

Të dy skuadrat tashmë kanë publikuar formacionet zyrtare për takimin që fillon në ora 20:40 në stadiumin “Luigi Ferraris”.

Milani në edicionin e kaluar ishte kampion dimëror, mirëpo filloi të lëshonte pikë, duke i mundësuar Interit që të shpallej kampion pas më shumë se dhjetë vitesh.

Në anën tjetër Sampdoria do të shpresojë që të plasohet sa më lartë në tabelë dhe nuk është një skuadër edhe aq e lehtë për t’u mposhtur.

Formacioni startues i Sampdorias: Audero; Bereszynski, Yoshida, Colley, Augello; Ekdal, Thorsby; Candreva, Gabbiadini, Damsgaard; Quagliarella

Formacioni startues i Milanit: Maignan; Calabria, Kjaer, Tomori, Theo Hernández; Krunic, Tonali; Saelemaekers, Brahim Díaz, Leao; Giroud. /Telegrafi/

The post Milani e fillon edicionin e ri si mysafir i Sampdorias – formacionet zyrtare appeared first on Telegrafi.


Burimi: telegrafi.com