Mickoski: Punëtorët meritojnë më shumë

Udhëheqësi i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski në urimet e tij me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Punës thotë se promovimi i të drejtave të punëtorëve është një proces konstant në të cilin qeveria e një vendi luan një të rëndësishëm, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Sipas tij, kushtet e këqija të punës dhe mobbing në vendin e punës janë një sfidë serioze që duhet të zgjidhet.

Presidenti i OBRM-PDUKM-së beson se punëtorët duhet të ndihen të sigurt dhe të mbrojtur, sepse ata meritojnë më mirë. /Telegrafi/

The post Mickoski: Punëtorët meritojnë më shumë appeared first on Telegrafi.


Burimi: telegrafi.com