Mbi 1,500 raste të reja me COVID në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale e Shqipërisë informoi sot se në 24 orët e fundit janë kryer 3211 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me COVID-19, 1,502 qytetarë.

Janë 7,888 qytetarë aktivë me COVID-19 në gjithë vendin, teksa aktualisht në spitalin COVID3 po marrin trajtim 31 pacientë.

Në 24 orët e fundit nuk ka asnjë humbje jete me Sars-Cov-2.

Janë shëruar 677 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 281,051 që nga fillimi i epidemisë.

Nisur nga rritja e numrit të qytetarëve të prekur nga COVID-19, Ministria e Shëndetësisë i bën sërish thirrje qytetarëve të mos neglizhojnë vaksinimin anti-COVID, posaçërisht në këtë periudhë të rritjes së kontakteve, për shkak të lëvizjeve përgjatë sezonit veror.

The post Mbi 1,500 raste të reja me COVID në Shqipëri appeared first on Telegrafi.


Burimi: telegrafi.com