Maqedoni, regjistrohen 11 raste me fruth

Janë regjistruar 11 raste me fruth. Pesë prej tyre janë kontrolluar dhe janë lëshuar në mjekim shtëpiak, ndërsa gjashtë prej tyre janë mbajtur në Klinikën për sëmundje infektive.

Dy foshnja pesë muajshe, dy fëmijë të moshës 1 vjeçare dhe një foshnjë 7 muajshe janë në mesin e të sëmurëve, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Për momentin 26 janë hospitalizuar në Klinikën ndërsa deri tani janë vaksinuar 5.4000 qytetarë. Deri tash janë regjistruar 160 raste me fruth./Telegrafi/

The post Maqedoni, regjistrohen 11 raste me fruth appeared first on Telegrafi.


Burimi: telegrafi.com