comment Add Comment
E publikuar më I përditësuar i fundit

Maqedoni, arrestohen rreth 200 tifozë polak

Para ndeshjes mes Maqedonisë së Veriut dhe Polonisë në stadiumin e Shkupit, kë kuadër kualifikimeve për EURO 2020, ka pasur përleshje në mes tifozëve polakë.

Jozyrtarisht, gazeta KOHA mëson se vetëm sot janë arrestuar rreth 200 simpatizantë të përfaqësueses së Polonisë që janë përfshirë në zënkat mes vete.


Pamje nga përleshja e tifozëve polak në Shkup, MPB jep detaje (Video)Pamje nga përleshja e tifozëve polak në Shkup, MPB jep detaje (Video)

Ndryshe gjatë ditë së djeshme tifozët polakë shkaktuan kaos të vërtetë duke nisur përleshje mes vete ndërsa në stacion policorë janë mbajtur katër./Telegrafi/

The post Maqedoni, arrestohen rreth 200 tifozë polak appeared first on Telegrafi.


Burimi: telegrafi.com