comment Add Comment
E publikuar më I përditësuar i fundit

Mancini publikon listën për dy ndeshjet kualifikuese të Italisë, nuk mungojnë befasitë

Trajneri Roberto Mancini ka publikuar listën e futbollistëve të ftuar për dy ndeshjen kualifikuese të Euro 2020 që do t’i luajnë ndaj Greqisë dhe Bosnjës.

Andrea Belotti është rikthyer në kombëtare pas paraqitjeve të mira me Torinon, ashtu sikurse portieri Antonio Mirante që shkëlqeu te Roma.

Nga lojtarët e ri, Mancini ka ftuar Federico Chiesa, Nicolo Barella, Moise Kean dhe Lorenzo Pellegrini, të gjithë të përfshirë më parë në Kampionatit Evropian U-21.


Të gjitha lajmet rreth Kombëtares së ItalisëTë gjitha lajmet rreth Kombëtares së Italisë

Befasitë e listës së Mancinit janë Pierluigi Gollini, Cristiano Biraghi, Vincenzo Grifo dhe Leonardo Pavoletti, ndërsa janë ftuar edhe lojtarë që kanë luajtur pak ndeshje si Emerson Pameri apo edhe Leonardo Spinazzola.

Italia do të rifillojnë ndeshjet kualifikuese për Euro 2020 më 8 qershor kundër Greqisë, ndërsa tre ditë më vonë ndaj Bosnjës e Hercegovinës.

Portierë: Alessio Cragno (Cagliari), Pierluigi Gollini (Atalanta), Salvatore Sirigu (Torino), Antonio Mirante (Roma)

Mbrojtësit: Francesco Acerbi (Lazio), Cristiano Biraghi (Fiorentina), Leonardo Bonucci (Juventus), Giorgio Chiellini (Juventus), Mattia De Sciglio (Juventus), Emerson Palmieri (Chelsea), Alessandro Florenzi (Roma), Gianluca Mancini (Atalanta), Alessio Romagnoli (Milan), Leonardo Spinazzola (Juventus)

Mesfushorët: Nicolo Barella (Cagliari), Federico Bernardeschi (Juventus), Bryan Cristante (Roma), Jorginho (Chelsea), Lorenzo Pellegrini (Roma), Stefano Sensi (Sassuolo), Marco Verratti (Paris Saint-Germain), Nicolo Zaniolo (Roma)

Sulmuesit: Andrea Belotti (Torino), Federico Chiesa (Fiorentina), Stefan El Shaarawy (Roma), Vincenzo Grifo (Freiburg), Ciro Immobile (Lazio), Lorenzo Insigne (Napoli), Moise Kean (Juventus), Leonardo Pavoletti (Cagliari) , Matteo Politano (Inter), Fabio Quagliarella (Sampdoria)

/Telegrafi/

The post Mancini publikon listën për dy ndeshjet kualifikuese të Italisë, nuk mungojnë befasitë appeared first on Telegrafi.


Burimi: telegrafi.com